Recepta na sukces w intralogistyce: niezależny od producenta system modułowy

Löhne, 16 września 2019 – Remmert, ekspert w zakresie automatyki i intralogistyki, weźmie udział w tegorocznych targach Blechexpo 2019 w Stuttgarcie. Zaprezentuje tam kompleksowe rozwiązania przepływu materiałów, które mogą być rozbudowywane modułowo wraz z rosnącymi potrzebami produkcyjnymi klientów. Od 5 do 8 listopada specjaliści odwiedzający stoisko Remmert (hala 1, miejsce 1612) będą mogli gruntownie zapoznać się z zaletami zintegrowanego, niezależnego od producenta systemu magazynowania i transportu, opartego na modułach.

Jako producent związany z przemysłem metalowym, Remmert od zawsze dąży do zapewnienia swoim klientom niezawodnych rozwiązań i maksymalnego bezpieczeństwa inwestycji. Na swoim stoisku targowym producent wskaże jak można osiągnąć wymierny wzrost produktywności, dzięki wprowadzeniu niezależnych od producenta systemów automatyzacji przetwarzania blachy. Zapewniają one maksymalną elastyczność za sprawą swojej modułowej konstrukcji.

Modułowa rozbudowa odpowiedzią na wzrost produktywności

Modułowa budowa standardowych komponentów Remmert umożliwia tworzenie z nich różnorodnych kombinacji i tym samym, dostosowanie przepływu materiałów do potrzeb klientów. To przewaga, która zapewnia elastyczność i niezależność od producenta. Dodatkową zaletą jest swoboda konfigurowania poszczególnych procesów. Dzięki modułom, każdy system może zostać szybko i łatwo rozbudowany. W ten sposób przedsiębiorstwa mogą sprostać rosnącej dynamice produkcji oraz odpowiednio przygotować się na przyszłość. Podstawową zasadą wszystkich rozwiązań firmy Remmert jest przy tym szerokie spojrzenie na cały proces, co pozwala na optymalizację efektywności.

– Nasz asortyment produktów obejmuje zarówno systemy magazynowe oszczędzające przestrzeń, jak i automatyzację, która pozwala zwiększyć wydajność, a także oprogramowanie – wyjaśnia Paweł Zieliński, Dyrektor Generalny Remmert w Europie Wschodniej. – Zapraszamy specjalistów do dyskusji o nadchodzących wyzwaniach w sektorze przetwarzania blach oraz wspólnego wypracowania optymalnych rozwiązań – zgodnie z naszą dewizą “we make material flow”.


Podczas targów Blechexpo 2019 w Stuttgarcie firma Remmert zaprezentuje kompleksowe rozwiązania przepływu materiałów, które mogą być rozbudowywane modułowo wraz z rosnącymi potrzebami produkcyjnymi klientów.

Remmert GmbH – o firmie
„We make material flow”: to dewiza Remmert, którą kieruje się we współpracy z przedsiębiorstwami z sektora przetwórstwa oraz handlu metalami i stalą. Jako firma technologiczna, Remmert jest uznanym ekspertem w zakresie automatyzacji i intralogistyki oraz systemów magazynowych elementów długich i blach. Wystandaryzowane moduły zespołowe umożliwiają precyzyjne dostosowanie procesu przepływu materiałów i informacji do wymagań klienta. Systemy Remmert, w tym także inteligentne oprogramowanie i moduły sterowania, umożliwiają wzrost produktywności w procesie intralogistycznym, już od pierwszego dnia ich zastosowania. Dzięki ich niezależności od producenta i modułowej budowie, systemy te można elastycznie dostosowywać do zmieniających się potrzeb. Użytkownicy otrzymują kompleksowe rozwiązanie, będące długoterminową i bezpieczną inwestycją dla całego cyklu przepływu materiałów na peryferiach ich obrabiarek.