Nowy wymiar cięcia

Mniejsza, bardziej poręczna, bardziej mobilna: nowa uciosarka przesuwna KAPEX KS 60 Festool – dostępna od stycznia 2017

 

Nowa uciosarka Kapex KS 60 prezentowana jest przez Festool jako: mobilna, poręczna i zarazem bardzo elastyczna uciosarka przesuwna. Dzię̨ki ergonomicznie rozmieszczonym uchwytom, praktycznemu nawijaniu przewodu i zabezpieczeniu transportowemu, jest wprost idealnym towarzyszem podczas prac montażowych. Do tego dochodzi kompaktowa konstrukcja i łatwa obsługa. Obustronny kąt uciosu, aż do 60 stopni i obustronny kąt nachylenia, aż do 46/47 stopni umożliwia osiąganie dokładnych i różnorodnych cięć przy maksymalnej precyzji również w pracy mobilnej.

 

„Nowa KS 60 poszerza nasze portfolio o mobilną uciosarkę przesuwną o głębokości cię̨cia do 60 milimetrów. Nieważne, czy chodzi o dopasowanie listew cokołowych za pomocą kątownika nastawnego, czy o przycinanie desek podłogowych, czy też prace przy fasadach jak np. przycinanie desek szalunkowych lub desek pióro-wpust – KS 60 spełnia te oczekiwania i zapewnia długotrwały komfort cięcia i precyzję̨. „Dzięki swojej kompaktowej konstrukcji i niewielkiemu ciężarowi jest łatwiejsza w transporcie i w związku z tym, jest pierwszym wyborem w codziennej pracy na placu budowy“, mówi Boris Seyfried (menedżer produktu w Festool). Należy dodać, że wytrzymała uciosarka przesuwna nie zna kompromisó́w. Zarówno jeśli chodzi o precyzję, jak i o różnorodność zastosowań: cięcia od 305 x 60 milimetrów, obustronny kąt uciosu do 60 stopni i obustronny kąt nachylenia do 46 stopni (z lewej strony nawet do 47 stopni), umożliwiają różnorodne i precyzyjne cię̨cia. Kąt uciosu można ustawić przez wygodną regulację zapadkową najpopularniejszych kątów lub też bezstopniowo i w pełni indywidualnie. Dwie precyzyjne prowadnice stanowią gwarancję pewnego prowadzenia tarczy pilarskiej bez zakłóceń. Przyjemnym efektem ubocznym jest to, że tarcza porusza się do przodu i do tylu po dwóch prowadnicach, jednak prowadnice te nie wysuwają się przy tym do tyłu. Zapewnia to oszczędność miejsca, dlatego pomocna jest przede wszystkim w ciasnych miejscach pracy takich jak klatki schodowe czy korytarze.

Bezkompromisowo elastyczna– bezkompromisowo precyzyjna

Oprócz ergonomicznie rozmieszczonych uchwytów stwarzających dogodne możliwości przenoszenia, Kapex KS 60 zaskakuje innymi przydatnymi detalami. Należy do nich zaliczyć lampkę LED: przenosi ona cień tarczy na obrabiany element tak, że wskazuje on dokładnie miejsce, w którym należy ciąć. Co jeśli obrabiany element jest za długi na daną powierzchnię przyłożenia? Również to nie stanowi dla KS 60 problemu: na wysuwanym, zintegrowanym elemencie rozszerzającym stół można z łatwością  przykładać i przycinać  również długie elementy. Dzięki dodatkowym stopkom moż̇na podnieść KS 60 na wysokość Systainera (rozmiar: SYS 1) – w ten sposób wykorzystujemy Systainer jako powierzchnię przylegania. Za pomocą wygodnej preselekcji, można od ręki dopasować prędkość obrotową do obrabianego materiału. Podczas cięcia prędkość ta nie ulegnie zmianie. Dzię̨ki temu, uż̇ytkownik ma moż̇liwość pracowania z dużą precyzją i dopasowania swojej pracy do obrabianego materiału. Oprócz standardowej tarczy pilarskiej z zębem drobnym do pracy z drewnem i materiałami drewnopochodnymi, Festool oferuje do swojej KS 60 również̇ specjalną tarczę pilarską do przycinania laminatu i aluminium.

Kąt na życzenie
Kto tego nie zna: przy przycinaniu listew cokołowych nagle okazuje się, że kąt wewnętrzny pomiędzy dwoma ścianami wcale nie ma dokładnie 90 stopni. Za pomocą kątownika nastawnego można precyzyjnie zmierzyć wszystkie kąty wewnętrzne i zewnętrzne i bezpośrednio przenieść te pomiary 1:1 na nastawienie kąta tarczy pilarskiej i w ten sposób dopasować dwusieczną kąta. Bardzo praktyczna jest również blokada wrzeciona. Umożliwia ona błyskawiczną zmianę tarcz pilarskich. Umieszczony na środku włącznik i uchwyt sprawiają, że KS 60 jest wygodna w obsłudze zarówno dla osó́b leworęcznych, jak i dla praworęcznych. Ograniczenie głębokości cięcia stwarza możliwość  szybkiego i precyzyjnego cięcia wpustó́w w elementach drzewnych. W ten sposób można na przykład szybko wycinać otwory na przewody lub rury grzewcze.

Festool_Kapex_KS60 Za pomocą kątownika nastawnego można precyzyjnie zmierzyć  wszystkie kąty wewnętrzne i zewnętrzne i bezpośrednio przenieść te pomiary 1:1 na nastawienie kąta piły w ten sposób dopasowując dwusieczną kąta.

Lepsze cięcie – z systemem
Przy cięciu drewna i innych materiałów powstają szkodliwe pyły. Kapex KS 60 dysponuje, co jest standardem w Festool, możliwością łatwego podłączenia odkurzacza w celu zachowania czystości w otoczeniu pracy. By praca na stojąco była ergonomiczna, a transport na plac budowy wygodny, uciosarkę̨ przesuwną można wsadzić w nową jeżdżącą podstawę UG-KAPEX KS 60. Nowa Kapex KS 60 jest dostępna w różnych wariantach od stycznia 2017 r.

Więcej informacji na www.festool.pl/kapex

Dodaj komentarz