Mieszarki, które rosną wraz z użytkownikiem – unikalny mechanizm regulacji wysokości!

Kompaktowe mieszarki FESTOOL.

 

Z serią mieszarek MX, FESTOOL wprowadził na rynek prawdziwą innowację – unikalny, opatentowany system ErgoFix. Prawidłowa pozycja ciała niezwykle ułatwia pracę podczas wykonywania trudnych i wyczerpujących czynności, do których należy mieszanie. Poza ergonomią, mieszarki charakteryzuje także niezwykła trwałość oraz moc. Urządzenia te są idealnie dostosowane do codziennej pracy na budowie.

FESTOOL, niemiecki producent elektronarzędzi, opatentował system regulacji ErgoFix, który umożliwia mieszanie w pozycji wyprostowanej. System ten można łatwo i bez użycia jakichkolwiek narzędzi ustawić w jednej z 5 pozycji, dopasowując wysokość roboczą urządzenia do wzrostu użytkownika. Oznacza to znacznie mniejsze obciążenie dla kręgosłupa, co jest szczególnie odczuwalne w przypadku mieszania dużych ilości ciężkich materiałów, a także może zagwarantować ergonomiczną pracę wielu użytkownikom. Przy tym może być wykorzystywana do rozmaitych zastosowań – od mieszania płynów po trudne i wymagające mieszanie najcięższych materiałów.

Kolejny ergonomiczny szczegół techniczny to równoległy uchwyt. Dwie części uchwytu są od siebie optymalnie oddalone, zapewniając łatwe i wygodne prowadzenie mieszarki. Dodatkowo uchwyt pokryty jest gumą, dzięki czemu urządzenie trzyma się w dłoniach pewnie i bezpiecznie. Oznacza to jeszcze wyższy komfort pracy.

Wszystkie modele wyposażone są w system szybkiej wymiany FastFix, który idealnie nadaje się do stosowania w surowych warunkach placu budowy, oferując przy tym wiele korzyści dla użytkownika. Przede wszystkim system szybkiej wymiany umożliwia beznarzędziowe odłączenie mieszadła od mieszarki. A to z kolei oznacza łatwiejszy transport, bezproblemowe czyszczenie oraz wygodną możliwość szybkiej wymiany mieszadeł.

 

FESTOOL podnosi również poprzeczkę dotyczącą żywotności mieszarek. Przekładnia o odpowiednich parametrach i precyzyjnym ułożyskowaniu w odlewanej ciśnieniowo obudowie z aluminium wykazuje ponadprzeciętną trwałość. Wyłącznik jest chroniony przed zanieczyszczeniami (farbą, pyłem itp.) za pomocą gumowej, przezroczystej osłony. Większa trwałość narzędzia oznacza brak przestojów, które zabierają czas i są kosztowne. Stabilne gumowe nakładki na krawędziach skutecznie chronią maszynę przed uszkodzeniami. Umożliwiają także pewne oparcie urządzenia np. o ścianę. Użytkownik ma więc do dyspozycji mieszarkę, która wytrzymuje wszelkie obciążenia spotykane na co dzień na budowie.

 

Ciągłe udoskonalanie właściwości zapraw, gipsu czy farb wymaga zapewnienia optymalnej metody mieszania. Mieszarki MX, dzięki nowoczesnym silnikom z elektroniką typu Constant, gwarantują doskonałe rezultaty mieszania także w przypadku pracy ciągłej. Przełącznik zwiększania prędkości oraz regulator obrotów pozwalają idealnie dostosować prędkość i siłę mieszania do rodzaju materiału – aby osiągnąć pożądane rezultaty.

 

Wszystkie modele wyposażone są fabrycznie w regulację wysokości ErgoFix oraz w system szybkiej wymiany FastFix. Adapter ErgoFix posiada możliwość mocowania mieszadeł na gwint M14.

 

MX 1000 E EF o mocy 1020 W jest mieszarką jednobiegową, uniwersalną, przeznaczoną do mieszania materiałów w ilości do 40 l.

 

MX 1002 E EF o mocy 1020 W jest wyposażona w przekładnię 2-biegową. Drugi bieg służy do szybkiego i lekkiego mieszania farb, mas wyrównujących, klejów do płytek itp. materiałów o wadze do 40 l.

 

MX 1200 E EF, jednobiegowa mieszarka o mocy 1200 W, przeznaczona jest do mieszania większych ilości materiałów, do 60 l.

 

MX 1202 E EF ma moc 1200 W, 2-biegową przekładnię, dzięki temu można niezawodnie mieszać duże ilości jastrychu, betonu i tynków, do 70 l.

MX 1602 E EF ma moc 1500 W, 2-biegową przekładnię i umożliwia jeszcze szybsze i łatwiejsze mieszanie, nawet materiałów o dużej ciągliwości w ilości do 90 l.

 

 

Wszystkie modele proponowane są w zestawach różniących się rodzajem mieszadła.

 

Oprócz szerokiej gamy mieszarek, FESTOOL oferuje także praktyczny przewodnik, dzięki któremu można samodzielnie dobrać urządzenie oraz rodzaj mieszadła do konkretnego zastosowania.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie www.festool.pl/ergofix.

Kompletny katalog produktów oraz lista Dystrybutorów zawsze dostępne na www.festool.pl .

Dodaj komentarz