Fluke wprowadza na polski rynek akumulatory do poziomnic laserowych marki PLS (Pacific Laser Systems)

Pacific Laser Systems to marka przejęta przez Fluke w 2015 r. a na polskim rynku debiutująca w ub. roku. Wprowadzany właśnie na polski rynek akumulator PLS RBP5 będzie kompatybilny z poziomnicami liniowymi, punktowymi i liniowo-punktowymi tej marki. Skierowany jest przede wszystkim do elektroinstalatorów i instalatorów HVAC, a jego użycie pozwoli ponad 3-krotnie wydłużać czas pracy poziomnic.

Poziomnice laserowe to instrumenty stosowane powszechnie w budownictwie i geodezji, cieszące się w ostatnich latach coraz większą popularnością dzięki możliwościom pomiarów poziomów oraz różnic wysokości pomiędzy punktami w dużo szybszy i prostszy sposób niż za pomocą metod tradycyjnych. Szczególnie ważne jest to np. na dużych placach budów, w miejscach gdzie wykonać należy wiele pomiarów. Poziomnice laserowe wysyłają wiązkę światła, która tworzy linię referencyjną dla całej budowy, a jej wysokość może być odczytywana na bieżąco przez jedną osobę.

Wprowadzany właśnie na rynek akumulator PLS RBP5 będzie kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami PLS z kategorii poziomnic liniowych, punktowych i liniowo-punktowych, a więc modelami: 3R, 3G, 5R, 5G, 6R, 6 G oraz 180R i 180G.

W zależności od modelu akumulator zapewni wydłużenie czasu pracy urządzenia od 3 do 4 razy. PLS RBP5 umożliwia ładowanie urządzenia podczas jego użytkowania, co całkowicie zapobiega przestojom w miejscu pracy, a więc pozwala na znaczne oszczędności.

Najważniejsze cechy akumulatora PLS RBP5:

• Akumulator litowo-jonowy (zestaw)

• Zapewnia 3 – 4-krotnie dłuższy czas pracy poziomnicy laserowej PLS

• Eliminuje konieczność zakupu baterii alkalicznych

• Zgodny z ręcznymi poziomnicami laserowymi PLS (3R, 3G, 5R, 5G, 6R, 6G, 180R, 180G)

• W zestawie przewód sieciowy do ładowania i adaptery do gniazdek w standardach obowiązujących w różnych krajach

• Napięcie: 3.6 V

• Pojemność: 5200 mAh

Fluke wprowadził na rynek polski całą rodzinę poziomnic laserowych sygnowanych marką PLS w ubiegłym roku. Urządzenia te dedykowane są przede wszystkim elektroinstalatorom i instalatorom HVAC. „Uzbrojone są” w lasery koloru zielonego i czerwonego.

Wszystkie modele poziomnic laserowych PLS cechują się wysoką dokładnością (mniej niż 3 mm przy odległości 10 m) i trwałą blokadą wahadła, która zapewnia bezpieczeństwo przyrządu w transporcie, oraz daje możliwość zablokowania poziomnicy w trybie pochylenia. Klasa szczelności IP 54 ogranicza wnikanie pyłu i wody, zapewniając wieloletnią eksploatację w miejscach wykonywania prac.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na www.fluke.pl